Kā atrast drošāko vietu, kur glabāt savu naudu?

Vai valdība varētu palīdzēt naudai jūsu bankas kontā? Tas, visticamāk, ir maz ticams, un katrā ziņā summas, kas ir zemākas par garantēto ierobežojumu, noteikti būtu drošas. Bet var būt nepieciešams veikt soļus, lai aizsargātu savus ietaupījumus. Mēs izskaidrojam, kā darbojas noteikumi, un apskatīsim citas vietas, kur ir iespējams uzglabāt jūsu naudu.

Ziniet noteikumus

Pirmie GBP 85 000 (EUR 95 000 – pikalainaa heti 24h), kas tiek turēti Lielbritānijas bankā vai Būvniecības sabiedrībā, tiek aizsargāti ar likumā paredzētu shēmu. Tātad, ja jūsu banka bankrotēs, Finanšu pakalpojumu kompensācijas sistēma (FSCS) atdos jums naudu. Kopīgajiem kontiem limits ir GBP 170 000 (EUR 190 000). Limiti ir par kopējo summu, kas jums ir bankā; sadalīšana starp dažādiem kontiem nesniedz iespēju katrā kontā turēt atbilstoša limita summu.

Izdaliet savus ietaupījumus

Ja jums ir vairāk nekā noteiktais limits, izdaliet savu naudu starp atsevišķām bankām, lai nevienā nebūtu pārāk liela summa.

Skatīties ārvalstu bankas

ES bankām ir atļauts nepiederēt pie iepriekš minētajiem nosacījumiem, jo tās var paļauties uz līdzvērtīgu iestādi savā mītnes valstī nevis Finanšu pakalpojumu kompensācijas sistēmai. Triodos ir viena no šāda veida bankām. Citās ārvalstu bankās, kas darbojas Lielbritānijā, ir filiāles, kas pieder Finanšu pakalpojumu kompensācijas sistēmai, tāpēc jūsu nauda tiek pilnībā aizsargāta līdz GBP 85 000. Britu banku piedāvātie “Offshore” konti parasti nav aizsargāti.

Atcerieties valsts īpašumā esošos ietaupījumus un investīcijas

Valsts īpašumā esošie valsts ietaupījumi un investīcijas piedāvā unikālu neierobežotu valdības garantiju vai joustoluotto. Atšķirībā no citām finanšu pakalpojumu organizācijām, kad klienti iegulda viņu ietaupījumos un ieguldījumos, tie tiek kreditēti valdībai. Tāpēc tie var piedāvāt drošību par katru investīciju.

Apsveriet citus aktīvus

Kādi citi aktīvi ir droši pret bankrotu vai valdības reidiem? Klients, kurš finanšu krīzes laikā pārdeva savu māju par 1 miljonu mārciņu (1 milj. 120 tūkst. eiro), nopirka zeltu, baidoties, ka visas bankas ir apdraudētas. Tajā laikā tika nodrošināti tikai GBP 50 000 (EUR 56 000). Ja viņš glabātu naudu banku kontos, viņam vajadzēja doties uz 20 dažādām bankām un pārbaudīt, vai viņiem ir atsevišķas licences. Savukārt zeltam patiešām ir jābūt fiziskajiem priekšmetiem – bāriem un monētām – ja jūs vēlaties būt pilnīgi droši. Tad jums ir problēmas ar zādzību un uzglabāšanu, un tas nav ļoti praktiski, jums ir jāatceras, ka jūs nevarat vienkārši nokasīt nedaudz, lai samaksātu par saviem produktiem. Un zeltu ne vienmēr ir viegli pārdot. Vai valdība varēs pārspēt zelta ieguldījumus? Neviens nekad nevar īsti pateikt. Droša vieta, kur glabāt zeltu ir fiziskā formā un ārzonas vietā, kurai ir spēcīga tradīcija, kas aizsargā starptautisko investoru īpašumu. Tas padara to par grūtāku mērķi valdības konfiskācijai. Ir daudz citu privātīpašuma avotu, kas konfiscē, jo tie ir daudz vieglāki mērķi.

Ir cilvēki, kas izvēlas naudu glabāt bankā un tas tiem nerada nekādas problēmas, bet visam pastāv zināmi limiti. Arī zeltam ir sava veida ierobežojumi, līdz ar to ir vērts katram sīkāk pārliecināties par to, kas nu ir labākais iespējamais risinājums konkrētajā gadījumā, lai varētu veiksmīgi izmantot vienu vai otru veidu. Tāpat daudz kas ir atkarīgs no tā, vai ieguldījumu ir plānots izmantot kaut kad turpmākajā laikā, jo tad ir nepieciešama vieglāka pieeja bez liekām formalitātēm vai aizlieguma.