Uzmanīgi! Blakus atrodas zirgi (turpinājums)!

Ja jūs gribat pabarot zirgu, tad vispirms, jums ir jāpalūdz atļauja instruktoram (dažiem zirgiem var būt aizliegti kādi kārumi, privātos zirgus barot ir aizliegts, daži zirgi nemāk uzmanīgi paņemt barību – credite online, bet citi zirgi, var būt agresīvi).

Nebāziet rokas starp aizgaldu restēm, zirgiem ir ļoti asi zobi un spēcīgi žokļi, cienastu zirgiem var pasniegt tikai uz atvērtas plaukstas. Bērnu plauksta, priekš tam ir par mazu, tāpēc būs daudz drošāk, ja jūs bērna atvērto plaukstu, novietosiet uz savas atvērtās plaukstas un tikai tad ļausiet bērnam barot zirgu (īstenībā sanāk, ka zirgu barojat jūs) vai arī neļaujiet viņam to darīt vispār. Tā būs daudz drošāk.

Nepadāvājiet barību zirgiem, kuri pastaigājas aplokā, tāpēc, ka pat vismazākajā barā valda sava hierarhija, tas nozīmē, ka pie ēdiena pirmais pienāk bara vadonis, bet jūs nekādi nevarat zināt, kurš tas ir. “veiksminiekam”, kurš pirmais dabūja barību, pēc tam var slikti klāties.

Atrodoties zirgu stallī, jums uz laiku būs jāaizmirst par kaitīgajiem ieradumiem!

Tātad, atrodoties zirgu stallī, nekādā gadījumā nedrīkst smēķēt, pirmkārt jau tāpēc, ka to nedrīkst darīt sabiedriskās vietās, otrkārt, zirgu dūmi ir kaitīgi dzīvnieku veselībai, treškārt, to pieprasa ugunsdrošības noteikumi, kaut gan šo punktu ir jāliek pirmajā vietā un jāuzskata par galveno. Tas ir tāpēc, ka zirgu staļļi, ugunsgrēkiem ir pakļauti daudz vairāk, nekā citi objekti – aizgaldi, tajos parasti ir izgatavoti no koka, pakaišiem tiek izmantotas skaidas un visapkārt atrodas siens. Ja laukā, uguns nejauši nokļūs uz zirgu mēsliem, tad karstā laikā tie degs ne sliktāk par kūdru.

Ugunsgrēki, zirgu staļļos, vienmēr aiznes sev līdzi daudz dzīvību, tāpēc, ka atšķirībā no cilvēkiem, kas var atvērt durvis un atstāt telpu, zirgiem tādas iespējas nav, jo viņi atrodas aizslēgti aizgaldos un pat ja tie tiek atslēgti, dzīvnieki ir panikā, pretojas glābējiem un diezgan bieži, tāpēc, iet bojā.

Ja jūs nekādi nevarat iztikt bez smēķēšanas imprumuturi rapide fara acte, tad pajautājiet, vai ir speciāli, tam paredzēta vieta, ja tādas nav, tad uz mirkli atstājiet zirgu kluba robežas.

Zirgu staļļa apmeklēšanas laikā nav ieteicams lietot arī alkoholiskos dzērienus.

Daudziem dzīvniekiem nepatīk alkohola smaka, bet noteikums ir saistīts, ar kaut ko, pavisam citu.

Iereibušiem cilvēkiem ir palēnināta reakcija, bet zirgi, neskatoties uz viņu miermīlību un draudzīgumu, ir paaugstinātas bīstamības avots. Tādu situāciju mēs varam pielīdzināt automašīnas vadīšanai iereibušā stāvoklī.

Ja jūs vakarā esat ielūgts uz ballīti, kura notiks pie zirgiem un jūs uz to esat ieradies jau iereibis, tad, labāk, zirgiem netuvojieties. Baudiet, šoreiz, to skaistumu un graciozitāti no attāluma.

Daudzos klubos ir aizliegts gan fotografēt, gan filmēt, tāpēc, pirms sākat to darīt, pārliecinieties, vai drīkstat iemūžināt stalli un tā iemītniekus.

Daudziem zirgu mīļotāji ir arī lieli suņu mīļotāji, tāpēc, mēs jūs gribam brīdināt.

Dodoties uz zirgu stalli, suni, ir labāk atstāt mājās, vismaz pirmo apmeklējumu laikā. Ja, tomēr, esat paņēmis līdzi, tad sekojiet, lai tas nelien pie zirgiem. Daudzi zirgi, labprāt draudzējas ar suņiem, bet vispirms vajag pārliecināties, vai tas ir droši. Turklāt, jūsu mīlulis var nodarīt ļaunumu zirgiem, tāpēc, pirms ņemat līdzi, vēlreiz apdomājiet, vai viņš mācēs kārtīgi uzvesties.