Uzmanīgi! Blakus atrodas zirgi!

Šajā rakstā mēs jums necentīsimies izstāstīt par visiem drošības tehnikas noteikumiem, kurus vajag ieverot, atrodoties blakus zirgiem. Ar tiem, jātniekus – iesācējus, parasti iepazīstina pieredzējuši instruktori.

Šajā rakstā, mēs gribam izstāstīt, kā vajag uzvesties zirgu kluba teritorijā, lai nenodarītu pāri ne sev, ne zirgiem.

Pirmām kārtām, jums vajag atcerēties, ka zirgi, pēc savas būtības ir ļoti bailīgi, tāpēc zirgu stallī vienmēr vajag ieiet lēnām un klusi. Skaļi kliedzieni vai pēkšņas, nesaprotamas skaņas, var likt zirgiem domāt, ka viņus kāds taisās sodīt, tāpēc, ka balss ir viens no veidiem, kā iedarboties uz zirgu. Dzīvnieki var krist panikā un nodarīt pāri ne tikai jums, bet arī sev.

Ja jūs esat atnākuši ar bērniem, tad neļaujiet viņiem skraidīt pa zirgu stalli, paskaidrojiet viņiem ka zirgi šeit atpūšas, tās ir viņu mājas un kā skaļām bērnu spēlēm, šī vieta nav piemērota.

Komunicējiet ar zirgiem mierīgi un labsirdīgi. Ja jums vajag izrādīt stingrību, tad turiet sevi rokās un nekādā gadījumā nekliedziet uz zirgu, jo jūs nekad nevarat būt pārliecināts par sveša dzīvnieka reakciju.

Ja jūs ejat pa eju, kurā zirgi stāv ar mugurpusi, tad vispirms pasauciet zirgu un pārliecinieties vai viņš ir jūs pamanījis.

Zirgu redzes leņķis sastāda gandrīz 360 grādus, bet viņam ir divas aklas zonas, kurās viņš neredz. Tātad, ja zirga instinkti saka, ka viņam draud briesmas, viņš nešķiros kādas tās ir un spers ar savām spēcīgajām, aizmugurējām kājām. Ja zirgs nobīsies tad, kad jūs atrodaties blakus, tas var pastiept kaku, strauju pagriezties un jums iekost.

Ja zirgs nav pieglaudis ausis, tātad viņš neizrāda agresijas pazīmes un jūs droši varat paiet viņam garām.

Centieties pārvietoties gar kreiso dzīvnieka sānu, izvairieties no straujām kustībām. Ja jums rokās ir maisiņš, tad pacentieties to turēt tālāk no zirga, un sekojiet tam, lai tas nesāk čaukstēt. Daudzi zirgi baidās no nepazīstamiem priekšmetiem un negaidītām skaņām. Tieši tāpat, ļoti uzmanīgi, pārvietojieties arī tad, ja jums rokās ir slota, lāpsta vai kāds cits inventārs, zirgi no tiem baidās.

Nekad neejiet zirga aizgaldā bez trenera (instruktora) atļaujas!

Pirmkārt, tas var būt nedroši: jūs varat sastapties ar agresīvu dzīvnieku teritorijā, kuru viņš uzskata par savu. Ņemot vērā zirga izmērus un spēku, jārēķinās ar to, ka viņš var nopietni ievainot cilvēku un pat to nogalināt.

Otrkārt, sporta kluba staļļos tiek izmitināti arī privātie zirgi, kuriem tuvoties, bez saimnieku atļaujas ir stingri aizliegts.

Netuvojieties tuvāk par pusotru metru tiem aizgaldiem, kur zirgi nav piesieti, neatrodieties pret dzīvnieku ar muguru. Lielākais vairums dzīvnieku ir miermīlīgi, bet jūs tos nepazīstat, nezināt viņu dabu, viņi jebkurā mirklī var mesties uz jums un censties sagrābt jūs ar zobiem. Nelaidiet aizgaldu tuvumā bērnus, juma nav vajadzīgs nepamatots risks!

Stingri sekojiet līdzi trenera norādījumiem: ja viņš jums saka, ka zirgs kož un sper, tad viņš patiešām kož un sper, nevajag cerēt, ka jūs zirgam iepatiksieties tik ļoti, ka viņš būs gatavs jūsu dēļ mainīt savus ieradumus.

Turpinājums nākamajā rakstā no creditorapido247 página principal.