Zirgu šķirnes

Ahaltekes šķirnes zirgs
Zirga augstums skaustā – 159 cm, ķermeņa garums – 159 cm, pēdvidus apkārtmērs – 19, 3 cm. Šie, senās cilts zirgi, ārēji izskatās ļoti efektīgi: tiem ir šaurs ķermenis, dižciltīga galva ar lielām, izteiksmīgām acīm un kustīgām nāsīm, garš un lokans kakls, augsts skausts, izstiepta mugura, neierasti tievas, bet samērā garas, kājas, īsa spalva, ne pārāk bieza aste un krēpes.

Ahaltekes zirgiem ir ļoti straujš raksturs, daži zirgi, sev tuvumā laiž tikai saimnieku.

Ahaltekes zirgi tiek pieskaitīti pie tīrasiņu šķirnes zirgiem un tas ir pelnīti, tāpēc, daudzu gadsimtu garumā, turku ciltis centās to saglabāt tīrībā, tas ir, nekrustot ar citām zirgu šķirnēm.

Par Ahaltekes zirgu dzimteni tiek uzskatīta Ahaltekes oāze, kura atrodas Turkmēnijas dienvidu daļā, blakus Karakuma smiltīm.

Šie zirgi, skaisti “nes” jātniekus, viņi ir ļoti enerģiski, apsviedīgi un paklausīgi, viņiem piemīt ne tikai īpašs rotaļīgums, pirmām kārtām jau īsās distancēs, bet arī spēja pārvarēt dažādus šķēršļus. Ahaltekes zirgi tiek slavēti par savu izturību, spēju viegli panest karstu klimatu un to, ka viņiem ir nepieciešams mazs ūdens daudzums.

Ahaltekes zirgi tika izmantoti Donas, Karabairas un citu, zirgu šķirņu radīšanai. Par to, kā tas notika, lasiet pētījumā, kuru piedāvā Kazahstānas mājaslapa.

Teras šķirnes zirgs
Zirga augstums skaustā – 155 cm, ķermeņa garums – 154 cm, pēdvidus apkārtmērs – 19,4 cm. Teras šķirnes zirgi ir ļoti līdzīga arābu zirgiem, tikai ir mazliet masīvāki. Zirgi, no citiem šķirņu zirgiem atšķiras ar labvēlīgo raksturu, izturību un kustību vieglumu, tāpēc, tie bieži tiek izmantoti zirgu jāšanas skolās un cirkā.

Traķēnas šķirnes zirgs
Zirga augstums skaustā – 166 cm, ķermeņa garums – 169 cm, pēdvidus apkārtmērs – 21,7 cm. Tas ir ļoti liels zirgs, ar garu, masīvu ķermeni. Tam ir liela galva, muskuļains, vidēji garš kakls, augsts skausts, tievas un bieži vien, īsas kājas. 1732. gadā Austrumu Prūsijā, tika nodibināta Traķēnas zirgaudzētava, pateicoties tai, zirgi arī ieguva savu nosaukumu.

Zirgu sportā, Traķēnas zirgiem ir laba slava un tie pat ir kļuvuši par pasaules čempioniem.

Hanoveras šķirnes zirgs
Mūsdienās, tā ir viena, no visvairāk izplatītajām Eiropas zirgu šķirnēm. Tās radīšana, ir cieši saistīta ar 1735 gadā dibināto zirgu depo Cellē (tajā laikā to sauca par Hanoveras hercogisti). Lai uzlabotu vietējās zirgu šķirnes, šajā depo savāca tīrasiņu Arābu, Andalūzijas un Dāņu šķirnes ērzeļus, mazliet vēlāk. Tām pievienojās arī citu tīrasiņu šķirņu zirgi.

Hanoveras šķirnes zirga augstums skaustā ir 160 – 168 cm, slīpais ķermeņa garums – 168 cm, krūšu apkārtmērs – 198,8 cm, pēdvidus apkārtmērs – 22,5 cm.

Hanoveras zirgi ir lieli un masīvi, to augums var sasniegt pat 175 cm. Tiem ir liela izmēra galva, ar lielām, izteiksmīgām acīm, garš, izteiksmīgi izliekts kakls, lieli pleci, izteiksmīgs skausts, stiprs ķermenis ar augsti novietotu asti, muskuļainas kājas.

Hanoveras zirgi ir ļoti kustīgi, tiem ir spēcīgs lēciens.

Hanoveras zirgi tiek pieskaitīti pie pašām izcilākajām zirgu šķirnēm visā pasaulē.

Par citām zirgu šķirnēm lasiet www.FixDengi.com.